Materiály

 
 
 

Prehľad materiálov použitých v našich produktoch

1. Bavlna alebo Cotton-prírodný material priedyšný, odolný, pevný, príjemný na pokožku.

2. Elastan – syntetické elastické vlákno, ktoré je v prvom rade určené na vylepšenie tvarovacích a komfortných vlastností iných materiálov, ako napr. bavlny, polyamidu. Elastan je extrémne pružný, ľahko sa ošetruje a je tvarovo stály.

3. Lycra-je ochranná známka pre vysoko kvalitné elastanové vlákno, zaručuje jednotlivým kusom oblečenia dlhotrvajúcu elasticitu, optimálny tvar a perfektnú formu.

4. Mikrovlákno-ide o modermé high-tech vlákno z polyesteru, alebo polyamidu. Jednotlivé nekonečnedlhé vlákna, alebo nite sú ďalej spracované do jemnej priadze. Látka z mikrovlákna je ľahučká a hebká, k tomu naviac enormne odolná a priedyšná.

5. Moldovanie-je postup , pri ktorom vďaka pôsobeniu tepla a tlaku na látku dôjde k jej vytvarovaniu. Bezšvové moldované košíčky sú veľmi príjemné pri nosení a majú obzvlášť pekný a prirodzený tvar.

6. Polyamid- toto syntetické vlákno sa často mieša s inými vláknami. Je odolné proti pretrhnutiu, nekrčí sa a je rýchloschnúce.

7. Polyester- je plne syntetické vlákno. Často sa vyrába v rôznych štruktúrach a kvalitách materialu a často sa mieša s inými vláknami.

8. Streč- tkaná, alebo pletená tkanina, ktorá sa vďaka prímesi elastických vlákien výborne hodí pre obopnuté a priliehavé strihy oblečenia.

9. Tyl-súhrnný výraz pre ľahké, sieťované textílie, ktoré sú vďaka pevnému spojeniu viacerých systémov vlákien zušľachtené, ale predsa sa tieto systémy nestretávajú vo výslednej štruktúre.

10. Viskóza-je jedno z „najprírodnejších“chemických vlákien, vzniká z regenerovanej celulózy / základným materiálom je bukové, alebo smrekové drevo, poprípade nespriadaná bavlna/a ďalej sa spracováva do ľahkej hebko splývajúcej tkaniny.

11. Medzinárodná pečať "Textiles Vertrauen Schadstopffprufung nach Oko-Tex-Standard 100" sú označené také výrobky, ktorých zloženie zodpovedá stanoveným normám a ktoré sú priaznivé pre pokožku.

 
 
 
l6_7232_430_g03_008.JPG