Ošetrovanie bielizne

 
 
 

Tipy na ošetrovanie bielizne

Vy, milé naše zákazníčky môžete sami prispieť k tomu, aby ste sa mohli čo najdlhšie tešiť z bielizne, ktorú si u nás zakúpite. Kvalitná bielizeň je samozrejme vybavená ošetrovacími symbolmi. Pre ich zobrazenie kliknite SEM.

Všeobecne platí, že každý kúsok bielizne by pred vypratím mal byť obrátený naruby. Tým zabránime tzv. efektu žmolkovania / tvorbe uzlíčkov/. Háčiky podprsenky pred praním zapneme, aby nedošlo k poškodeniu krajok a výšiviek. Spodnú bielizeň by sme mali vždy prať v ochrannom vrecúšku.

Bielizeň by sa mala ihneď po vypratí vyvesiť, schne veľmi rýchlo a dobre si zachováva svoj tvar. Nikdy by sme nemali po vypratí používať avivážne prostriedky, pretože tie zanechávajú v jemnej tkanine zbytkové usadeniny, ktoré môžu následne dráždiť pokožku, alebo vyvolávať alergické reakcie. A naviac narušujú elasticitu bielizne, ktorá potom stráca svoje tvarovacie a podporné vlastnosti.        

Pri praní jemnej bielizne doporučujeme používať šetrný prací prostriedok bez optických zjasňovadiel-potom ostane biela dlhšie skutočne bielou. Zjasňovače sa usadzujú v štruktúre vlákien a tým spôsobujú zašednutie svetlých farieb.

 
 
 
l6_7232_430_g03_008.JPG